Ostoja Górnik Sonowiec 5:3

W sobotnim spotkaniu pokonaliśmy na własnym stadionie drużynę Górnika Sosnowiec 5:3. Bramki dla Ostoi zdobywali: 2 Dominik Leszczyński 1 Jakub Machura, Daniel Wieczorek, Rafał Majchrowski. Pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, który raz za razem szturmował bramkę gości. Szybko też objęliśmy prowadzenie bo już w 10 minucie za sprawą Jakuba Machury, który pewnie wykończył zespołową akcję. Ostoja poszła za ciosem i w 14 minucie podwyższamy prowadzenie a strzelcem bramki Dominik Leszczyński. Goście w pierwszej połowie mieli w zasadzie jedną świetną okazję kiedy to napastnik próbował lobować naszego bramkarza, lecz na nasze szczęście piłka minęła światło bramki Za to nasza drużyna tych sytuacji miała kilka lecz jak to bywa ostatnio seryjnie je marnowaliśmy.  Na szczęście udało nam się w 26 minucie jedną jeszcze wykorzystać a strzelcem bramki Danie Wieczorek. Do przerwy 3:0 dla Ostoi. Po zmianie stron nasz zespół znowu ruszył do ataku i szybko zdobyliśmy kolejne dwie bramki, które zdobyli Dominik Leszczyński i Rafał Majchrowski. Wydawać by się mogło że kolejne bramki dla nas są kwestią czasu. Niestety około 60 minuty goście zdobywają bramkę. Zbyt krótkie wybicie piłki z naszego pola karnego i zawodnik Górnika oddaje silny,precyzyjny strzał z 20 metrów, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki. Od tego momentu w nasz zespół wkradła się straszna niemoc, zaczęliśmy popełniać proste błędy i goście poczuli wiatr w żagle i częściej zagrażali naszej bramce. Niestety straciliśmy kolejne 2 bramki w 68 i 72 minucie. Ze spokojnego przebiegu meczu zrobiło się niestety nerwowo. Oczywiście nie było by tej nerwowości gdyby nasi zawodnicy wykorzystali swoje okazje. Kilka razy wychodziliśmy sam na sam lub oddawaliśmy strzały z 3 metrów wprost w bramkarza lub nogi obrońców. Nerwową atmosferę w naszej drużynie dodatkowo podtrzymał arbiter spotkania, który podjął kilka absurdalnych decyzji na niekorzyść naszego zespołu. Ale koniec końców udało nam się zwyciężyć 5:3.

Ostoja rozpoczęła mecz w następującym składzie:

Bramkarz: Jakub Surowiec Obrona: Kamil Opoka, Wojciech Błaszczyk, Łukasz Szczygieł, Paweł Jędyk Pomoc: Daniel Wieczorek, Robert Sierka, Mateusz Mzyk, Rafał Majchrowski Atak: Jakub Machura, Dominik Leszczyński

Zmiany: Sebastian Gruszka za Dominika Leszczyńskiego, Kacper Stefański za Roberta Sierkę , Tomasz Niedziela za Pawła Jędyka, Artur Opeldus za Jakuba Machurę

W rezerwie pozostali: Mateusz Syrek, Damian Śliwa, Dominik Opeldus