Zwycięstwo z Unią

W środowym zaległym spotkaniu pokonaliśmy na własnym stadionie Unię Ząbkowice 3:0. Bramki dla Ostoi zdobyli: 2 Artur Opeldus 1 Kamil Opoka. Wynik wskazuje, że zwycięstwo było pewne. Jednak do końca tak nie było. Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu zespołów. Ostoja jak zwykle prowadziła grę, wymieniała dużo podań ale nie potrafiliśmy skutecznie skierować piłki do siatki. Goście nastawili się na kontry i praktycznie też żadnego zagrożenia nie stworzyli. W przerwie trener zmotywował nasz zespół, co dało efekt w drugiej połowie, ponieważ zaczęliśmy grać namiastkę tego co potrafimy. Efektem tego był rzut karny podyktowany za faul na naszym grającym trenerze. Do piłki podszedł sam poszkodowany i umieścił piłkę w siatce. Dalej mieliśmy przewagę, mogliśmy podwyższyć prowadzenie ale w dwóch sytuacjach pod bramką Unii Kamil Opoka zachował się zbyt egoistycznie i zamiast podać do kolegi z zespołu który miał pustą bramkę przed sobą oddał strzał w bramkarza. I zrobiło się w pewnym momencie gorąca, ponieważ goście mieli dwie świetne okazje z rzutów rożnych, ale na szczęście nasz bramkarz nie dał się pokonać. W 80 minucie raj przeprowadza Artur Opeldus i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza Unii. W doliczonym czasie gry zdobywamy 3 bramkę, Damian Opoka wypuszcza na wolne pole Damiana Stebnickiego, ten wychodzi sam na sam ale podaje do lepiej ustawionego Kamila Opoki który umieszcza piłkę w siatce.