Wygrana z MK Górnik Katowice

W środowym sparingu wygraliśmy z liderem Katowickiej A Klasy drużyną MK Górnika Katowice 4:2. Bramki dla Ostoi zdobyli: 3 Mateusz Mzyk 1 Łukasz Szałyga. Mecz był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, na boisku zalegała spora warstwa śniegu. Ale mimo tego od początku spotkania nasz zespół był zdecydowanie drużyną lepszą. Oglądaliśmy zupełnie inną Ostoję niż w poprzednich sparingach, każdy grał z dużym zaangażowaniem. Tak grającą Ostoję naprawdę miło było oglądać. Każda formacja grała bardzo dobrze, pokazywaliśmy się na pozycję, chcieliśmy grać piłką. Efektem tego było prowadzenie do przerwy 3:0. A wynik mógł być znacznie wyższy, ponieważ stworzyliśmy dużo dogodnych sytuacji. Po przerwie spotkanie nieco się wyrównało, ale to dalej my stwarzaliśmy więcej sytuacji i dowodem tego była bramka na 4:0. Niestety w końcówce spotkania nieco oddaliśmy inicjatywę gospodarzom i przez to straciliśmy dwie bramki po indywidualnych błędach.