Wysokie zwycięstwo w derbach z Porębą

W niedzielnym spotkaniu wygraliśmy na własnym stadionie w meczu derbowym z MKS Poręba 5:0. Bramki dla Ostoi zdobywali: 2 Dominik Leszczyński, 1 Łukasz Czajkowski, Mateusz Mzyk, Paweł Jędyk. Udało nam się wygrać z Poręba i dodatkowo poprawić niekorzystny bilans bramkowy. Chociaż może się wydawać, że mecz był jednostronny to naprawdę tak nie było. Co prawda Ostoja miała optyczną przewagę w posiadaniu piłki to z tej przewagi w pierwszej połowie nic nie wynikało. Poręba dość umiejętnie się broniła a nasz zespół nie potrafić znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Do przerwy wynik 0:0. Po zmienie stron nasza gra nieco się ożywiła czego efektem była przepiękna bramka zdobyta uderzeniem ,,nożycami' przez Łukasza Czajkowskiego. Po tej bramce mur obronny Poręby skruszał, czego efektem były kolejne 4 bramki zdobyte przez Ostoję.Wynik końcowy 5:0 dla naszego zespołu. Oby to wysokie zwycięstwo dało wiary naszemu zespołowi na następne spotkania.